Wyjątkowe prezenty na święta – zrób je sam!

Czy zdarzyło Wam się, że wykonaliście coś samodzielnie i podarowaliście to w formie prezentu? Jeżeli tak, to świetna robota! Ręcznie wykonane prezenty to nie tylko sposób na niepowtarzalny prezent, lecz także możliwość pokazania swojego talentu innym. Możliwe, że jeszcze nie odkryliście swoich zdolności, lub nie wiecie, co można fajnego samemu wykonać. W poniższym wpisie zaprezentuje Wam znalezione w sieci ręcznie wykonane rzeczy, które idealnie nadają się na gwiazdkowy prezent. Może przyjdzie Wam do głowy natchnienie i stworzycie sami coś niezwykłego?!:)

Fot. notmargaret

Drewniane szkatułki

Do wykonania  potrzebne będzie zwykłe drewniane pudełko, które można zakupić w sklepie, lub jak kto woli samodzielnie je wykonać, łącząc razem drewniane części.  Opcja oczywiście dla osób, które lubią trochę postukać młotkiem:) Oprócz tego na pewno przydadzą się farby akrylowe do malowania motywu, oraz akrylowy lakier – do zabezpieczenia. Wkładając w to trochę chęci oraz serca na pewno wyjdzie coś niepowtarzalnego, na przykład, coś takiego:

Fot. unikalni.pl

Zakładki do książek

Coś dla fanów spędzania długich, zimowych wieczorów z książką w ręku! Ten prezent jest w stanie wykonać każdy, nawet ten kto nie wykazuje się ponadprzeciętnym talentem:) Dodatkowym argumentem przemawiającym za podjęciem się wykonania tego typu prezentu jest możliwość wykonania go z różnych rzeczy – farbki, plastelina, guziki, wstążki, włóczka – w grę wchodzi wszystko. Uruchomcie więc swoją wyobraźnię i do dzieła!

Fot. kuferart.pl

Ręcznie zrobiona biżuteria

W pasmanteriach, czy innych sklepach (nawet w Empiku) można zakupić wszystkie potrzebne części do samodzielnego wykonania biżuterii. Koraliki w różnych kolorach i rozmiarach, inne zawieszki, oraz metalowe pręciki – proponuję podpatrzenie jakie cudeńka zostały zrobione przez innych, wtedy możemy się na nich wzorować i zrobić coś podobnego, no chyba, że zawładnie nami wena…:)

Fot. brili.pl

 Świąteczne ręcznie robione kartki

Kartka może być idealnym dodatkiem do prezentu. Zwłaszcza, gdy wykonamy ją własnymi rękami. Kawałek papieru, wycinanki, flamastry, koraliki – możemy wykonać ją na różne sposoby. Nawet te najskromniejsze wyglądają pięknie, prawda?

Fot. studiokartek.pl