Gadżety kuchenne – prezent dla miłośników gotowania

Gotowanie to nie tylko domena kobiet, mężczyźni też coraz częściej przyznają się, że lubią spędzać czas w kuchni. Przyborów kuchennych w sklepach nie brakuje, jednak zazwyczaj zależy nam oryginalnym i wyszukanym prezencie. Na szczęście producenci gadżetów kuchennych, oferują przedmioty, które nie tylko świetnie wyglądają, ale też są funkcjonalne. Po obejrzeniu takiej ilości designerskich przedmiotów, sami z chęcią zaczniecie gotować!

gadżety kuchenne

fot. thekitchn.com

Gadżety kuchenne dla nieuważnych

Ile razy poparzyłeś się, łapiąc za gorący uchwyt garnka lub za łyżkę, pozostawioną w gotującym się sosie? Silikonowe uchwyty w kształcie zwierzaków pomogą uniknąć niezbyt przyjemnego kontaktu z gorącymi przedmiotami.

rękawica kuchenna

fot. opensky.com

sylikonowe podpórki kuchenne

fot. solutions.com

Kuchnia bez noża

Mało kto lubi kroić i siekać, szczególnie, jeśli musimy zająć się owocami, warzywami lub innymi artykułami spożywczymi, które trudno pokroić w idealne kawałki. Z pomocą przychodzą nam jednak funkcjonalne i proste w obsłudze gadżety kuchenne, dzięki którym krojenie stanie się szybkie, łatwe i przyjemne.

krojenie truskawki

fot. wanelo.com

krojenie melona

fot. wanelo.com

krojenie awokado

fot. williams-sonoma.com

krojenie szczypiorku

fot. inspirefirst.com

Okazuje się, że znajdziemy też kuchenne gadżety, przeznaczone nie tylko do krojenia warzyw i owoców.

krojenie pizzy

fot. nedhardy.com

krojenie pizzy

fot. inspirefirst.com

krojenie biszkopta

fot. wanelo.com

Jeśli tak bardzo, jak krojenia, nie lubisz też obierania (szczególnie ziemniaków) możesz skorzystać z pomysłowych obieraczek.

obieraczka do ziemniaków

fot. nedhardy.com

obieraczka do ogórka

fot. nedhardy.com

Wyciśnij z cytryny ostatnią kroplę

Na liście kuchennych gadżetów wysokie miejsce zajmują też te, które w łatwy i przyjemny sposób pomogą nam wycisnąć sok z cytryny, bez niepotrzebnego rozchlapywania i marnowania owocu.

wyciskarka do cytryny

fot. yankodesign.com

wyciskanie cytryny

fot. thechive.com

Gotowanie nie musi być męką i znienawidzonym obowiązkiem. Kolorowe gadżety o zabawnych kształtach umilą Ci czas spędzony w kuchni i zachęcą do przyrządzania wymyślnych potraw. Ich nietypowe kształty i zastosowanie z pewnością będą idealnym prezentem dla kucharza.