Jenga – klasyczna gra towarzyska

Spotkanie ze znajomymi lub z rodziną nie musi kończyć się na bezczynnym siedzeniu na kanapie, przed telewizorem. Dobrym sposobem na stworzenie wesołej atmosfery, pełnej śmiechu i lekkiej rywalizacji są wspólne gry (niekoniecznie komputerowe). Jeśli planujesz zakup upominku dla rozrywkowej osoby (np. prezentu na parapetówkę), pomyśl o jednej z najłatwiejszych i najbardziej angażujących gier, jaką jest Jenga.

Gra Jenga

fot. grotos

Jenga na walkę z nudą

Klasyczna gra zręcznościowa zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Z pozoru zwykłe, drewniane klocki potrafią wciągnąć uczestników zabawy na długie godziny rozrywkowej gry. Jenga, zwana też imprezową wieżą jest świetnym rozwiązaniem na zamienienie zwykłej imprezy w naprawdę dobrą, nietypową zabawę.

Wieża zbudowana z klocków, przy ingerencji uczestników, staje się coraz mniej stabilna, więc gra wymaga skupienia i dużej wprawy. Nie musimy tracić wiele czasu na tłumaczenie zasad, zatem od razu można przystąpić do zabawy.

Na czym to polega?

Najpierw musimy zbudować wieżę ze wszystkich klocków, najlepiej na płaskiej i stabilnej powierzchni. Grę rozpoczyna osoba, która ułożyła wieżę, następnie ruch odbywa się zgodnie ze wskazówkami zegara. Każdy z graczy w swojej kolejce musi wyciągnąć jeden bloczek, znajdujący się pod najwyższym poziomem wieży i układa go naprzemiennie na szczycie. Utrudnienie polega na używaniu tylko jednej ręki. Przegrywa osoba, która jako pierwsza przewróci wieżę.

Jenga

fot. majcher

Gra dostępna jest dla dzieci powyżej 3. roku życia, jednak grają w nią niemal wszyscy! Jeśli więc szukasz źródła niepohamowanego śmiechu i sposobu na rozruszanie nawet najnudniejszej imprezy – Jenga jest idealnym prezentem. Jeżeli zastanawiasz się nad inną, równie wciągającą grą, dobrym rozwiązaniem jest też zakup Osadników z Catanu.