Zapalniczki Zippo

Jeśli szukasz prezentu dla taty, brata lub chłopaka, pomyśl o ponadczasowych zapalniczkach Zippo, które cieszą się popularnością nawet wśród przeciwników palenia. Znany i charakterystyczny kształt zapalniczek z indywidualnymi zdobieniami jest rozpoznawalny na całym świecie.

 Zapalniczka Zippo

fot. nerolives

Zapalniczki Zippo dla kolekcjonera

Zapalniczki legendarnej, amerykańskiej firmy stale cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród palaczy. Ich prosta forma, różnorodne wzory i kolory zachęcają do kolekcjonowania i sięgania po coraz bardziej oryginalne modele. Z pozoru zwykłe przedmioty często nazywane były „małymi dziełami sztuki”.

Zapalniczka Zippo

fot. cigardig

Każda z zapalniczek posiada swój oryginalny kod. Amerykańska firma stosuje system oznakowania z kombinacją liter i cyfr, a w starszych modelach z kombinacją znaków graficznych.

Ponadczasowe i eleganckie

Wszystkie zapalniczki wykonane są ze starannością i dbałością o szczegóły. Wieloletnia tradycja i marka, która zaznaczyła swoje ślady w kulturze masowej sprawiają, że posiadanie zapalniczki Zippo jest dla wielu osób oznaką niewielkiego luksusu. Charakterystyczne kliknięcie, słyszalne przy otwieraniu zapalniczki było wykorzystywane w wielu utworach muzycznych, a zdjęcia samej zapalniczki pojawiały się na okładkach płyt.

Zapalniczka Zippo

fot. octopushat

Amerykańskie zapalniczki cechują się też tym, że ich płomień nie gaśnie na wietrze. Zapalniczki Zippo dodatkowo posiadają wieczystą gwarancję, zatem w razie konieczności będzie bezpłatnie naprawiona przez producenta. Do zapalniczek możemy dokupić potrzebne akcesoria, takie jak benzyna czy kamienie.